14 Ağustos 2016 Pazar

Süper Kupa Yine Yeniden Galatasaray'ın


Yönetim kötü , teknik adam tartışılır,kadro eksik ama kupa ve final kazanma Galatasaray'ın genlerinde var...Türkiye'de son 5 yılda alınabilecek 15 kupanın 10 tanesini ya da başka deyişle son 2 senede 6 kupanın 5 tanesini Galatasaray aldı...Bunun adı ülke futbolunu domine etmektir tartışmasız.
FFP, ekonomik sıkıntılar, sürekli değişen yönetim,başkan ve teknik adamlara rağmen durum bu ise saygı duymak gerek.
Stoper,ön libero ve golcü forvet sıkıntısı hala devam ediyor diyebiliriz.Ne Ujfalusi tarzı lider stoper ne Melo gibi ön libero ne de Drogba gibi ceza sahasında topla buluştu mu çerçeveyi bulan net golcü yok şu an takımda.
Muslera GS tarihinin unutulmazları arasına çoktan girdi...5 senede 10 kupa kazandı ve çoğunda direkt katkısı olan olağanüstü kaleci.
Linnes kusursuz değil ama iyi bir sağ bek...Cavanda ile rekabet ikisini de yukarıya taşır.
Chedjou hala belirsiz, son dakika giderse şaşırmam. Gelecek sezon sözleşmesi bitiyor ve yeni sözleşme isteği kabul görmedi haklı olarak.Para ederken 3-4 milyon Euro gelir sağlasa iyi derim.
Semih-Serdar-Hakan olsa dahi eğer Chedjou ayrılacaksa Denayer ya da bir stoper şart takıma.
Telles sonrası Carole sol bekte ilk tercih kuşkusuz ve benim beğendiğim bir futbol tarzı var.Hücuma katkısı az ancak görevini iyi yapıyor. CL olmadığı bir sezon bu lig için bence yeterli.Onu yedekleyecek biri alınmadı ama Hakan-Cavanda hatta Linnes gerekirse sol bekte oynayabilir.
Selçuk iyi başlamadı ama takım kaptanı ve lider oyuncu...Melo tarzı ön libero onun futboluna olumlu katkı veriyor ama hala o tarz futbolcu almayı beceremedi yönetim.
Tolga Ciğerci bu ligde iş yapar.Fiziği,dinamizmi önemli...CL seviyesi için vasat kalır ama bu sene fayda sağlar.
Bruma ilk geldiği döneme göre çok tecrübe kazandı, takımın patlayıcı gücü...Bu hali ile 6-7 alınıp 9-10 en fazla satılacak potansiyeli varken 12 civarı bedele almak çok çok fazlaydı kabul etmek gerek.
Sinan'ın Bruma'ya göre en büyük artısı topu hücuma taşıdıktan sonra pas,şut vb durumları daha iyi bitirmesi.Bu sene 11 de olmayı çok daha fazla hak ediyor.
Podolski klasik Alman...Her zaman işini yapar.Gol asist katkısı bu sezon gene 20 civarı olur...
Eren ilk maç için çok etkili değildi ama iyi forvet olsa da büyük golcü değil...Hava topu hakimiyeti,yaşı , fiziği ile katkı sağlar...Sinan-Podolski-Bruma-Sneijder'den alacağı destek ile iyi bir gol sayısına ulaşır yine de...
Sneijder'in katkısı sezon için direkt belirleyici x faktör olur...Sakatlanmaz ise bu takıma vereceği çok şey var hal

Sezona kupa ile başlamak camia için güzel ama bu gerekli olan transferleri engellemez umarım.Sırası ile ön libero,forvet,stoper takviyesi şart.

Hiç yorum yok: